ATRAKCJE

Uzdrowisko Wojciech

Uzdrowisko Wojciech mieści się w historycznym budynku pochodzącym z XVII wieku, który 200 lat później został gruntownie przebudowany. Znajduje się tu marmurowy basen, który zaprojektowany został na wzór łaźni tureckiej, stylowe kamienne wanny do kąpieli perełkowych. Pijalnia wód tryska tutaj z ciepłych źródeł siarczkowo – siarkowodorowo – fluorowych Marii Skłodowskiej – Curie i Zdzisława.

Jaskinia Radochowska

Jaskinia Radochowska jest jedną z najciekawszych i największych jaskiń w Sudetach Położona jest w Górach Złotych koło niewielkiej wsi Radochów. Do roku 1966 r. zanim odkryto Jaskinię Niedźwiedzią była najdłuższą jaskinią – ciągnęła się na długości 265 metrów. W latach trzydziestych XX wieku jeden z mieszkańców Lądka Zdroju – były górnik i właściciel jaskini przygotował ją dla turystów do zwiedzania – oczyszczając z gruzu i gliny pierwotny otwór wejściowy, a także wykonując wewnątrz jaskini różne prace adaptacyjne.

Arboretum im. Mieczysława Wilczkiewicza

Zlokalizowane w Lądku Zdroju Arboretum na pierwszy rzut oka można nazwać parkiem z ławeczkami, ścieżkami i mostkiem, do którego wchodzi się przez dużą bramę. Inicjatorem założenia arboretum był leśnik Mieczysław Wilczkiewicz, który w latach 1972-1976 zapoczątkował sprowadzanie z całej Polski sadzonek i nasion drzew. Lądeckie Arboretum położone jest w dolince potoku Jadwiżanka, w otoczeniu lasów na obszarze Gór Złotych. Znajduje się na wysokości aż 500 metrów n.p.m., co w polskich warunkach jest niespotykane i jest to najwyżej położone arboretum w naszym kraju.

Zamek na Skale

Zaledwie 10 kilometrów od Lądka-Zdroju, w samym sercu Kotliny Kłodzkiej leży Zamek na Skale, w którym obecnie mieści się przepiękny hotel. Miejsce to poprzez malownicze krajobrazy oraz zabytkowe wnętrza jest wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów. Zwiedzanie Zamku na Skale z przewodnikiem odbywa się codziennie w godz. od 10.00 do 17.00. Istnieje możliwość zamówienia przewodnika, który opowie nam historię zamku w języku angielskim oraz niemieckim.

Gościniec SunVita

ul. Górzysta 2
57-540 Lądek-Zdrój

Telefon:

+48 570 666 936

E-mail:

ladek.sunvita@gmail.com 

 

rezerwacja
telefon+48570 666 936
mapa